O Festiwalu

Kilka słów o Festiwalu

Cegłowski Festiwal Rockowy jest niedużym festiwalem plenerowym skoncentrowanym wokół gatunku muzycznego, jakim jest Rock. Na scenę zapraszamy zarówno młode zespoły, jak i te z większym dorobkiem i doświadczeniem.

Historia Festiwalu

Historia Cegłowskiego Festiwalu Rockowego sięga 29 września 2000 roku. Pierwszy, dziewiczy, jeszcze pod nazwą Sołtystock, zorganizowany został z okazji rocznicy powstania cegłowsko-mińskiego zespołu The Shame. Przypominał wtedy bardziej kameralne garden-party niż zorganizowany festiwal.

24 sierpnia 2001 roku miał miejsce II Sołtystock, którego sceną był betonowy taras. Zagrały lokalne zespoły: Wake Up oraz ponownie The Shame. Po dwóch latach przerwy – latem 2003 roku odbył się III kultowy Sołtystock. Kultowy, bo pierwszy raz na tak dużą skalę, grubo ponad 300 osób, scena z drewnianych palet. Zagrali: Yrena Santhor, Wake Up, The Shame, Nihil Novi oraz 3:0 dla Szwecji.

2005 rok był bardzo intensywny ze względu na dwie kolejne edycje festiwalu. IV Sołtystock – już w innym miejscu niż dotychczas. Impreza wręcz epicka, zakończona wizytą policji, przez co zespołowi Wake Up niestety nie udało się wystąpić. Zagrali: Muzyka Końca Lata, … Yyyy, The Shame, Wysadzina, DeLaCore oraz Freeze The Sun. V Sołtystock – drugi w ciągu tego samego roku, znów w starym miejscu „u Sołtysa” (na chwilę pisania tej historii – ostatni). Tym razem scena z palet połączona z przyczepą od… ciągnika! Był nawet dach! Zarówno goście jak i artyści mogli raczyć się potrawami z grilla i napojami gazowanymi. Zagrali: Freemind Society, Wake Up, DeLaCore, Wysadzina oraz The Shame.

Wraz z przejęciem pod swoje skrzydła organizacji tej imprezy w 2014 roku przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury „Kulturalna Przystań” oficjalnie nazwaliśmy ją Cegłowski Festiwal Rockowy. Pod tym szyldem zorganizowane zostały kolejne jej edycje. Dzięki Kulturalnej Przystani można rzec, że zreaktywowaliśmy ten cykl wydarzeń muzycznych. Nic nie trwa wiecznie i po trzech kolejnych latach, w 2017 swoją pomoc zaoferowało lokalne Stowarzyszenie 3sektor, z którym to zrealizowaliśmy dwie kolejne, wspaniałe edycje Cegłowskiego Festiwalu Rockowego.

Trzeba przyznać, że gdyby nie grupa wspaniałych ludzi, paczka przyjaciół, których łączy m.in. zamiłowanie do gatunku muzycznego, który towarzyszy od początku CFR-owi, prawdopodobnie cała dotychczasowa zabawa nie miałaby miejsca. Ludzi, którzy są w stanie poświęcić trochę swojego czasu i w naprawdę przeróżny sposób współorganizować to wydarzenie. Nie sposób ich wszystkich wymienić w sekcji Załoga, bo przewijania nie byłoby końca, ale Oni doskonale wiedzą o kim mowa. Nie możemy zapomnieć, że w historię CFR wpisują się również Sponsorzy i Partnerzy każdej z edycji od 2014 roku, bez których pomocy nie podołali byśmy udźwignąć całej organizacji.

VI CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

7 czerwca 2014, sobota, godz. 15:30

Nivels, Zbawiciele, Buckleys, Pies Mazowiecki, Radioaktywny Świat, Elastic Golf, DeLaCore, Wysadzina, Mach Of The Year

VII CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

13 czerwca 2015, sobota, godz. 16:00

Pankor, Maki i Chłopaki, Departed, Wysadzina, 3 Siostry, Steel Habit, Drugs N Drive

VIII CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

18 czerwca 2016, sobota, godz. 18:00

Brickvillers, Kill The Hipster, Bloody Daisy, Steel Fire, Dobraho, Swear The Empress

IX CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

1 lipca 2017, sobota, godz. 17:30

No Shame, Hades, Vagitarians, Minetaur, TheCold, Carrion

X CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

16 czerwca 2018, sobota, godz. 18:00

I Can’t Today, Muzyka Końca Lata & Jeziora, Bloody Daisy, Mensko, Cochise

XI CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

12 września 2020, sobota, godz. 17:30

Restless, Emmanuelle Rosselini Project, Minetaur, Deuce, Cyrk Deriglasoff

XII CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

4 września 2021, sobota, godz. 16:30

DESorientacja, Muzyka Końca Lata, Brickville Orkiestra, Bloody Daisy, Farben Lehre

XIII CEGŁOWSKI FESTIWAL ROCKOWY

18 czerwca 2022, sobota, godz. 18:00

Sweter, Brickville Orkiestra, Meek, Oh Why?